» »

Audi Q7

Audi Q7

1
2
»

Brias ::

EDIT:

drugace pa da se se lepo zasluziti ...

in tudi sluzijo ...

samo ne bo se vec na riziko ( na zalogo ) uvazalo CO2 posasti ....

ker ce je izpust majhen ...

je luft do SLO cene se vedno divji ...

NPR:

Audi A3 2.0 TDI Sportback DPF Attraction

9,999 EUR (Gross)
8,403 EUR (Net)
19.00% VAT
Estate Car, Used vehicle
FR 03/2010
249,000 km
Diesel
103 kW (140 PS)
Manual gearbox

ca 115 g/km

zbije se cena na racun export preiss in kilometrov ...

9000 EUR placas nemcu ( davek specificiran ... )
400 eur stroski
2% DMV po izpustu
100 eur homologacije
100 eur tehnicni + tablice + prometna
200 eur davek na izrabljena vozila

10000 EUR

CMpunk ::

Gledal sem bmw-je serije 3.
In sicer tele:
tega

in tega
Davek na izpust bo najbrž nižji kot pri q7 3.0tdi

Kaj pravite na nakup takega avta? Glede na to da je q7 23.500eur, se mi ta bmw sploh ne zdi poceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Zheegec ::

CMpunk je izjavil:

Gledal sem bmw-je serije 3.
In sicer tele:
tega

in tega
Davek na izpust bo najbrž nižji kot pri q7 3.0tdi

Kaj pravite na nakup takega avta? Glede na to da je q7 23.500eur, se mi ta bmw sploh ne zdi poceni...

Hja, pač večina BMW/Audi vozil je precenjenih, nič novega. Ampak BMW serija 3 do leta 2012 je še ok, novi 2013 so kar slabši. Če bi rad imel to znamko, potem je pač toliko denarja. Iskati najcenejše ponudbe zna biti pa problematično iz vidika ohranjenosti itd. Pa tudi ne bo dosti nižja cena. Pa ko gledam opremo je tudi precej švoh :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brias ::

saj ti pise...

CO2-Emissions combined:
ca 128 g/km

to naj bi bilo 3% ( naslednji razred je 6% / nad 130g/km )

lahko da pades v tega ce z motorjem ni vse OK ...


sam kje gledas 23500 ...


racunaj da je pri teh bmwjih 3 ali 6posto ( 450 - 900 eur )

CMpunk ::

Glede opreme so kar švoh ja, ampak je treba šparat.. kupuje se soliden avto ne nek biznis class.. ima pa malo kilometrov 30-40k
pa glede na to da ma 135kw, 184KM, se mi zdi da bi mogu bit kr mašina...za kak manjši drift..hehe

Brias ::

za okrog 20 jurjev imas vsaj 10 bmwjev 2011 letnik od 30 - 50k km, kupljenih v slo ... to so nastavljene cene ...

nizaj nizaj nizaj ....

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Pro_moted ::

Zheegec je izjavil:

CMpunk je izjavil:

Gledal sem bmw-je serije 3.
In sicer tele:
tega

in tega
Davek na izpust bo najbrž nižji kot pri q7 3.0tdi

Kaj pravite na nakup takega avta? Glede na to da je q7 23.500eur, se mi ta bmw sploh ne zdi poceni...

Hja, pač večina BMW/Audi vozil je precenjenih, nič novega. Ampak BMW serija 3 do leta 2012 je še ok, novi 2013 so kar slabši. Če bi rad imel to znamko, potem je pač toliko denarja. Iskati najcenejše ponudbe zna biti pa problematično iz vidika ohranjenosti itd. Pa tudi ne bo dosti nižja cena. Pa ko gledam opremo je tudi precej švoh :)


Kje si pa to bučko pobral ?

Sicer pa, če boš kupoval BMW-ja serije 1 ali 3 z 1.6d, 1.8d z 118Km, 2.0d z 164Km ( torej 4 valjne dizel mašine) letnik od 2004-2007 (N47 začetna oznaka motorja) potem obvezno preverit turbino, ker so vgrajene Mitshubishijeve ,ki imajo konstrukcijske napake in je to žal zelo pogosta okvara na teh letnikih.Od letnika 2007 do 2012 ( torej facelift modeli, motorji z malo več moči (1.8d z 148Km in 2.0d z 177Km) pa imajo probleme z verigami. Tako da pri teh letnikih je pa potreben pregled verige in verjetna menjava le te ( strošek minimalno 800 evrov še se menja preventivno, če ne je lahko katastrofa). Nimajo pa problemov z turbinami, ker so Garret-ove.
Nočem strašit , le ob nakupu avta pelji avtomobil na pregled k pravemu profesionalcu in ne k hobi mehaniku. Če se bo slišala veriga, če nebo napetje pravo, če turbina nebo balnsira itd., boš to zvedel pred nakupom in se lahko tako pogodil za nižjo ceno zaradi nadaljnih popravil ali pa avtomobila neboš kupil. Sicer pa so BMW-jevi dizli po zmogljivosti zelo dobri in se peljejo boljše kot kakšne ON-OFF mašine od VW koncerna, kjer do 1500 obratov ni nič, potem pa se avto zmeša.

Najbolje pa da počakaš še malo z nakupom ( če hočeš BMW) da pade cena novim modelom torej seriji F30 , kjer se je kvaliteta v notranjosti za par stopnic povzpela, motorjem so pa odpravljene večje napake.

BTW. BMW je tudi meni najljubša znamka in vožnja BMW-ja je pač nekaj drugega kot če pelješ Mercedes ali Audi ( pa ne pravim sedaj da je boljši , ampak ima svoj karakter)
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

CMpunk ::

2010 do 2012 320d majo 184km motorje, ne več 177.

sicer pa mercedes, audi, bmw, vseeno mi je, sam da mam 180KM pod ritjo, pa da ni francoz..al pa japonc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Pro_moted ::

CMpunk je izjavil:

2010 do 2012 320d majo 184km motorje, ne več 177.

sicer pa mercedes, audi, bmw, vseeno mi je, sam da mam 180KM pod ritjo, pa da ni francoz..al pa japonc


e90/91 model, torej prejšna 3-ka ima 177km motorje, z letom 2010 pa so dobili še 184km motor ampak je teh malo , pa še ne splača se zaradi 5 konjev past v višji zavarovalni razred.

No kak Lexus IS ni slab za peljat oz. nasploh za imet.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zheegec ::

CMpunk je izjavil:

2010 do 2012 320d majo 184km motorje, ne več 177.

sicer pa mercedes, audi, bmw, vseeno mi je, sam da mam 180KM pod ritjo, pa da ni francoz..al pa japonc

Nočem začeti kakšne značkarske vojne, ampak poglej si Alfo 159 :) Pa ker ni BMW/Audi so cene glede na performance noro nizke. Edino lepo ohranjenih ni veliko na voljo. Jaz sem s svojo zelo zadovoljen. Če se ne bi tako zelo zjebala ob 15Km/h nesreči bi bil sicer še bolj :(:(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SLO_Matej ::

CMpunk je izjavil:

pa glede na to da ma 135kw, 184KM, se mi zdi da bi mogu bit kr mašina...za kak manjši drift..hehe

CMpunk ::


neki je od avta

CMpunk ::

a mi kdo lahko pove, a je v temu avtu les, al je to kaka plastika? avto

ziga1990 ::

OP jaz nebi kupil q7 ker: prvič je zadeva velika ladja,drugič ker te bojo vsi gledali grdo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

CMpunk ::

Mene so zdaj vprašali če bom kupil brutto ali netto? Kaj je bolje? Piše da je davek 19%.

Poleg tega pravi da je garancija samo za nemčijo, da zame ni ker sem iz slovenije. Me mora to kaj skrbeti? Rabim kak nasvet, če je morda že kdo kupoval v nemčiji. kaj če se kaj zalomi, npr. da je kak jermen slab oz. da ima avto kakšne težave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Brias ::

kok mi je vsec ker se moram ponavljati ....



poglejmo ta avto, ki bi ti ga nemc spustil na racun export preiss kein garantie, etc etc ...


ce tukaj ne dojames da bos brez garancije in ne dojames da je to argument za nizat ceno .... potem ne iti v nakup v tujino ....




glede bruto/neto
rekel sem ti da moras imeti davek specifirican na fakturi ....

a se ti zdi da imas lahko in pri bruto in pri neto?

CMpunk ::

ja, glej, veliko stvari mi ni jasnih, drugače nebi spraševal. davek specificiran na fakturi? pojma nimam kaj misliš...predvidevam da mora biti brutto

Brias ::

reci pac v anglescini ..


ko se bomo dogovorili za ceno, bom avto placal v celoti ( z davkom ) in hkrati zelim davek viden na fakturi ...


se pravi ce bo avto 10000 eur


320d 10.000
19% mwst 1900 eur


total preiss 11,900 eur ( tax inclouded )




ce je avto 20k, ti mora samo na racun export press kein garantie dati 1k eur popusta ,.,, pa ce je avto boljsi kot ravno iz salona ...

ce ti ga ne da ....

isci naprej ...

CMpunk ::

Brias, dej mi še povej, kakšno ceno naj mu predlagam za ta avto, misliš da je 20.000 ali pa 20.500 realna cena? Me bo postrani gledal če mu rečem 20.000?

Brias ::

CMpunk je izjavil:

Brias, dej mi še povej, kakšno ceno naj mu predlagam za ta avto, misliš da je 20.000 ali pa 20.500 realna cena? Me bo postrani gledal če mu rečem 20.000?


vec kot jurja na racun export preiss / kein garantie samo prek maila/telefona ne mores racunat ...

moras se domenit za 2-3 avte v blizini, in iti 1 dan ... pa potem sigurno odpeljes enega ...

pol pa vidis na licu mesta, ce ni kaksne praske, profil gume, diski, ploscice, ohranjenost nasplosno ...

tudi ce nic ne fali se pri taksni ceni naceloma BP zmenis se za 500 eur popusta + da on casti preizkusnja tablice ...

ker sedaj se vse da naresti v baraki ob 3 zjutraj ...

prepist, preizkusnja ....

ne rabis notarja, obcine ... nic ...


ce pa je kak kiks pa pac nizas ... se jurja, dva... tri ... :)


pac dobro poglej oglas, slike ... ko se ti strinja za 1k export preiss kein garantie popust ..

pac reces, da bos prisel iz SLO, da bos imel 400 eur stroskov in da bos razpizden ce avto ni tak ...

ce stoji za tem,... super ( se vedno se lahko razpisid ko si tam, pa ti spusti ce se ti je zlagal .. za manjso stvar )

ce ti zacne komplicirati taksni nesigurni odgovori ...
pac ga crtas iz seznama ....

da se kdaj tudi 5000 eur znizati na licu mesta ... samo ne na EU aktualne avte ...

dottor ::

Jaz ko sem kupoval avto sem uzel očeta sabo ki je mehanik in ima skoraj 20 let izkušenj z dirkarijo (rally in GHD). Dobro uro se je vrtel okoli avta in je šele na koncu uprašal kolko kilometrov ima. Prejšnji lastnik nam je tudi povedal kakšne težave ima avto in kaj bi bilo priporočeno menjat. Zelo fer odnos. Avto smo uzel in porihtali. Bilo je treba menjat to kar je reku + še dve manjši stvari. Zato tudi sam priporočam, če kupuješ avto uzami nekoga sabo ki se spozna, pa naj pregleda malo in pol poda mnenje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

CMpunk ::

moras se domenit za 2-3 avte v blizini, in iti 1 dan ... pa potem sigurno odpeljes enega ...

najbrž je dobro da so ti avti pri različih hišah, ne?
@dj dottor: nimam te sreče da bi mi bil foter mehanik, čeprav nekaj malega ve o tem...da bi prav mehanika s seboj vlačil, se mi pa ne zdi ravno

Brias ::

hisah, barakah ....

pa glej tudi ce je vzeto iz leasinga, da je avto tam skupaj z papirji ...

ker kaksne avtohise paketno odkupijo 30 avtov ... pa se se cakajo leasing papirji ... in to ti rece na licu mesta

pac pa ja, ce vam je avto vsec, placate aro in pridete cez 3 dni iskat. ...

ti pa modelu z sopom po 100 eur za 320d opalis samar in reces, pa model ce smo se zmenil da pridem po avto z gotovino ...

on pa: ja ja, nismo se razumeli ... gotovino za rezervacijo ,,,rezervirate ga lahko ...


samo prekrizas prvo destinacijo na papirju ,.,,

in gres na drugo :)

CMpunk ::

haha te nemci so ene pojave.
mu napišem: I would buy brutto and i would want the tax to be specified on the invoice.
pa mi napiše: What will you do with the tax i dont understand
hahah

Brias ::

dej pokaz oglas ... ziher kak dortmund / hamburg / chimnitz :)

CMpunk ::

stuttgart

ta tazadni avto ko sem dal link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

CMpunk ::

Sej zdej sem se odloču da dlje od Munchna sploh ne bom iskal, no iskal bom pač v muncnu in 50km okolici. Se mi ne da furat 6 ur do stuttgarta ali pa še dlje.

CMpunk ::

Kje se plača ta davek na izpust(DMV)? Pri nas ali v DE?
A ta prodajalec ve, koliko ima ta njegov avto izpusta? Sicer za ta model naj bi bil 128g/100km, ampak to se od avta do avta razlikuje za kak procent, dva, tri...

Matevz96 ::

CMpunk je izjavil:

Kje se plača ta davek na izpust(DMV)? Pri nas ali v DE?
A ta prodajalec ve, koliko ima ta njegov avto izpusta? Sicer za ta model naj bi bil 128g/100km, ampak to se od avta do avta razlikuje za kak procent, dva, tri...


Plača se v Sloveniji, prodajalec načeloma ve izpuste, ampak se le ti s starostjo avtomobila večajo.

Gozdni Joža ::

ziga1990 je izjavil:

OP jaz nebi kupil q7 ker: prvič je zadeva velika ladja,drugič ker te bojo vsi gledali grdo

Zakaj bi ga gledali grdo? Pri vseh idiotih na cesti je varnost take ladje zlata vredna.

Zheegec ::

Q7 kolikor vem nima ojačane strehe, tako da je bolj nevaren za vse (zate in za druge), kot neka primerljiva limuzina. Pri hitrejšem srečanju pobiješ vse v nižjem vozilu v katerega se zaletiš. Ker imaš Q7, ki ima visoko težišče je visoka možnost, da končaš na strehi in se posloviš od glave.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gozdni Joža ::

Zheegec je izjavil:

Q7 kolikor vem nima ojačane strehe, tako da je bolj nevaren za vse (zate in za druge), kot neka primerljiva limuzina. Pri hitrejšem srečanju pobiješ vse v nižjem vozilu v katerega se zaletiš. Ker imaš Q7, ki ima visoko težišče je visoka možnost, da končaš na strehi in se posloviš od glave.

Kljub neki neojačani strehi bi ga imel raje kot to kar imam sedaj (hatchback) ;) Norcev na cestah je ogromno. Že parkrat sem bil na meji trka ko random idiot prehiteva v škarjice. V Q7 bi zagotovo imel več šans, da preživim ter z manjšimi poškodbami. Če bo kdaj več keša bo nekaj takega visoko na mojem shopping listu.

Zgodovina sprememb…

MilanP ::

kasn debiln koncept varnosti

Gozdni Joža ::

Morda sem debil. Vsekakor pa bi raje svojo familijo prevažal v Q7 kakor v trenutnem hatchbacku. Tko kot vsak, ki se ceni.

Zheegec ::

Potem pa kar po tank...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Janac ::

Zheegec je izjavil:

Q7 kolikor vem nima ojačane strehe, tako da je bolj nevaren za vse (zate in za druge), kot neka primerljiva limuzina. Pri hitrejšem srečanju pobiješ vse v nižjem vozilu v katerega se zaletiš. Ker imaš Q7, ki ima visoko težišče je visoka možnost, da končaš na strehi in se posloviš od glave.


Zakaj nima ojačane strehe?

Kaj pa če mu kletko vgradiš? Bi šlo ane...

MilanP je izjavil:

kasn debiln koncept varnosti


Bi bil rajse v ficotu?



Gozdni joža ma vsekakor prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

sandmat ::

primerjat zabijanje Q7 in fičota je na istem nivoju kot primerjanje Q7 in tovornjaka. Bi bil raje v Q7? niti ne. S tem, da voziš toliko večji avto, ti ogrožaš druge v manjših avtomobilih in posledično povzročaš težje poškodbe. Če zaletiš 2 fičota pri isti hitrosti, bosta oba voznika imela precej manjše posledice.

Morali bi omejit te traktorje, sploh po mestu nobene mašine večje od 1.5 tone in 2.0 motorja. Pa nalepke za izpuste uvest! Potem bomo govorili o varnosti. Dokler se folk v Q7 vozi na tržnico (ker valjda lažje parkira na pločniku), potem je za pričakovat nesreče.

Včasih so govorili, "pazi, ker lahko izza avtomobila priteče otrok, ki ne seže čez avto". Zdej je to irelevantno, ker so avtomobili višji od povprečnega odraslega človeka.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14823306 (19339) Buggy
»

Nakup Audi A3 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22259710 (54369) SkIDiver
»

Pomoč pri nakupu avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509268 (7970) c00L3r

Več podobnih tem