» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
65 / 66
»»

gort ::

Ja, se bo pa baterije nabavilo, SE bodo do takrat odplačane že vse (ene 3-5 let po zadnjih računicah). Zdaj, kdor nima SE, bo lahko vsaj baterijo si pomagal za glajenje. Ostali pa... so fucked pred parlamentom.

Invictus ::

Vse je odvisno od tega, koliko časa bo elektro lobi na oblasti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

GregiB je izjavil:


Sem bil pred kratkim na nekem predavanju na to temo... ni čisto za lase privlečena... država razmišlja (tudi) v smeri, da bi nek del investicij v omrežje krili tudi proizvajalci... Tarifa na kWh verjetno ne bo ista, a zadeva je na mizi...

En cent omrežnine na kwh za "nas" ne pomeni nič, za nek TEŠ6 pa to pomeni, da lahko takoj zapre.

gort ::

Invictus je izjavil:

Vse je odvisno od tega, koliko časa bo elektro lobi na oblasti...

Po vladnih in novinarskih projekcijah, še ene 5 mandatov...

Utk je izjavil:

En cent omrežnine na kwh za "nas" ne pomeni nič, za nek TEŠ6 pa to pomeni, da lahko takoj zapre.

Se zna zgoditi precej kmalu, baje, kolikor je pač nerentabilno samo po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Oberyn ::

hruske je izjavil:

Res je, bistvo omrežnine je, da imaš dostop do električne energije.
Kar pomeni, da če si narediš zaprt sistem (otočni), omrežnine ne rabiš plačevat.

Otočni sistem je dosegljiv (finančno) mogoče par sto ljudem v Slo. In v naši klimi z večtedenskimi obdobji dežja in oblačnosti je utemeljen na 2 tonah nafte na leto, ali pa ne ekstremno dragi super pasivni hiši in pol tone nafte na leto.
Drugače, jaz nisem proti temu novemu sistemu omrežnine, čeprav spadam točno v kategorijo, ki jo bo stalo največ. Vendar pod pogojem, da se čez nekaj let naredi popolnoma odprta javna analiza vseh učinkov in rezultatov, finančnih, napredkov pri infrastrukturi in vsega ostalega. OK, ne rabimo glih ugibati - tega ne bo niti v sanjah.

Še ena misel, mogoče malo nestandardna. Elektrika in vse z njo povezano bi morala iti iz borze (t.i. prosti trg) pod popolno kontrolo skupnosti državljanov, se pravi države. Vključno s kompletno vso infrastrukturo. V zahodnem svetu je vse od civilne infrastrukture, kar je šlo po anglosašken vzoru izpod okrilja države na prosti trg - propadlo. Ampak čisto vse, v resnici na tem področju očitno drsimo nazaj v srednji vek. Zakaj je do tega prišlo, je precej jasno, vendar to niti približno ni tema za forum kot je ta.

hruske ::

Oberyn je izjavil:

hruske je izjavil:

Res je, bistvo omrežnine je, da imaš dostop do električne energije.
Kar pomeni, da če si narediš zaprt sistem (otočni), omrežnine ne rabiš plačevat.

Otočni sistem je dosegljiv (finančno) mogoče par sto ljudem v Slo. In v naši klimi z večtedenskimi obdobji dežja in oblačnosti je utemeljen na 2 tonah nafte na leto, ali pa ne ekstremno dragi super pasivni hiši in pol tone nafte na leto.
Drugače, jaz nisem proti temu novemu sistemu omrežnine, čeprav spadam točno v kategorijo, ki jo bo stalo največ. Vendar pod pogojem, da se čez nekaj let naredi popolnoma odprta javna analiza vseh učinkov in rezultatov, finančnih, napredkov pri infrastrukturi in vsega ostalega. OK, ne rabimo glih ugibati - tega ne bo niti v sanjah.


Moraš razumet, da je bil to odgovor na (nespameten) predlog, da se "omrežnina ukine". Otočni sistem nima smisla skoraj nikoli. Če imaš možnost bit povezan v omrežje, je smiselno, da si v omrežje tudi povezan. Koristi dostopa do omrežja so zelo visoke.

Ne vem koliko si bral analizo, ki je podlaga za novo omrežnino, ampak ta je kar dobro razdelana. Bi si želel podobnega poročila tudi naprej.

Oberyn je izjavil:


Še ena misel, mogoče malo nestandardna. Elektrika in vse z njo povezano bi morala iti iz borze (t.i. prosti trg) pod popolno kontrolo skupnosti državljanov, se pravi države. Vključno s kompletno vso infrastrukturo. V zahodnem svetu je vse od civilne infrastrukture, kar je šlo po anglosašken vzoru izpod okrilja države na prosti trg - propadlo. Ampak čisto vse, v resnici na tem področju očitno drsimo nazaj v srednji vek. Zakaj je do tega prišlo, je precej jasno, vendar to niti približno ni tema za forum kot je ta.


Nadstandardna misel. :)

Heh, ja. Meni je nekoliko smešno, da "zahodne države" oz. bolje rečeno liberalistične ekonomske struje niso tega upale preizkušat na zahodnih državah, ampak je bila prva država z deregulirano električno infrastrukturo - Čile.
Rad imam tole državico. <3

tony1 ::

Pinochetov Čile?

link_up ::

hruske je izjavil:

Oberyn je izjavil:

hruske je izjavil:

Res je, bistvo omrežnine je, da imaš dostop do električne energije.
Kar pomeni, da če si narediš zaprt sistem (otočni), omrežnine ne rabiš plačevat.

Otočni sistem je dosegljiv (finančno) mogoče par sto ljudem v Slo. In v naši klimi z večtedenskimi obdobji dežja in oblačnosti je utemeljen na 2 tonah nafte na leto, ali pa ne ekstremno dragi super pasivni hiši in pol tone nafte na leto.
Drugače, jaz nisem proti temu novemu sistemu omrežnine, čeprav spadam točno v kategorijo, ki jo bo stalo največ. Vendar pod pogojem, da se čez nekaj let naredi popolnoma odprta javna analiza vseh učinkov in rezultatov, finančnih, napredkov pri infrastrukturi in vsega ostalega. OK, ne rabimo glih ugibati - tega ne bo niti v sanjah.


Moraš razumet, da je bil to odgovor na (nespameten) predlog, da se "omrežnina ukine". Otočni sistem nima smisla skoraj nikoli. Če imaš možnost bit povezan v omrežje, je smiselno, da si v omrežje tudi povezan. Koristi dostopa do omrežja so zelo visoke.

Ne vem koliko si bral analizo, ki je podlaga za novo omrežnino, ampak ta je kar dobro razdelana. Bi si želel podobnega poročila tudi naprej.

Oberyn je izjavil:


Še ena misel, mogoče malo nestandardna. Elektrika in vse z njo povezano bi morala iti iz borze (t.i. prosti trg) pod popolno kontrolo skupnosti državljanov, se pravi države. Vključno s kompletno vso infrastrukturo. V zahodnem svetu je vse od civilne infrastrukture, kar je šlo po anglosašken vzoru izpod okrilja države na prosti trg - propadlo. Ampak čisto vse, v resnici na tem področju očitno drsimo nazaj v srednji vek. Zakaj je do tega prišlo, je precej jasno, vendar to niti približno ni tema za forum kot je ta.


Nadstandardna misel. :)

Heh, ja. Meni je nekoliko smešno, da "zahodne države" oz. bolje rečeno liberalistične ekonomske struje niso tega upale preizkušat na zahodnih državah, ampak je bila prva država z deregulirano električno infrastrukturo - Čile.


otocni sistem je edini smiseln...

pa kaksna nafta?!? Slo sedi na geotermalni energiji...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

nejc_nejc ::

Pri Gadafiju je bil štrom zastojn.:))

tony1 ::

Tudi nepremičnino si pri Mumaerju dobil zastonj.

Ampak mi smo tako svobodoljubna civilizacija, da nas takšne nepomembne reči kot je privatizacija trga z el. energijo na račun vseh nas, dvig cen omrežnin just because in bolano draga streha nad glavo, ne ganejo. Pfej ga bodi.

hruske ::

tony1 je izjavil:

Pinochetov Čile?


Prav ta. Leta 1982 so sprejeli Electricity Act, po tem ko so pod Pinochetom chicago boysi dobili vplivna mesta na oblasti.
Rad imam tole državico. <3

tony1 ::

Super, v dobri družbi smo.

Oberyn ::

nejc_nejc je izjavil:

Pri Gadafiju je bil štrom zastojn.:))

Ni bil zastonj, financirala ga je skupnost državljanov s prihodki iz svojega gospodarstva. Kot bi se spodobilo za vso civilno infrastrukturo. Ampak ja, tudi zato so ga jenkiji fentali - slab vzor za svobodni demokratični svet.

celje ::

vsak ki zagovarja take in drugacne spremembe "za dobro drzavljanov" mora na dolocene zdravniske preglede.
omrezje ne prenese, omrezje je prezasedeno, preobremenjeno,... koji kur@c pa se placuje "strokovnjake" vsa ta leta do sedaj?
ne mi prosim nabijat, porast tc, e-avtov, se,...ter ostalih kratic....

enostavno vprasanje, koji kur@c se placuje (in se je placevalo) vse te "strokovnjake"?

ja, znal bi bolje vodit to "nase" javno "podjetje"...

hruske ::

Za dobro državljanov mora Agencija spremenit omrežnino in ponudit možnost, da se odpoveš plačevanju penalov.
Rad imam tole državico. <3

gort ::

Po mojem bo najbolj jasno po EU volitvah, če bo zelo slabo za e-svobodni-lobi, bo večji zamik, ker bo jasno, da je ljudstvo že 'sito'.

feryz ::

hruske je izjavil:

Za dobro državljanov mora Agencija spremenit omrežnino in ponudit možnost, da se odpoveš plačevanju penalov.
Saj tako možnost imaš vedno. Nastaviš obračunsko moč na moč glavnih varovalk in ne moreš prekoračiti ali plačevati penalov.
Nekako tako, kot je sedaj.

hruske ::

feryz je izjavil:

hruske je izjavil:

Za dobro državljanov mora Agencija spremenit omrežnino in ponudit možnost, da se odpoveš plačevanju penalov.
Saj tako možnost imaš vedno. Nastaviš obračunsko moč na moč glavnih varovalk in ne moreš prekoračiti ali plačevati penalov.
Nekako tako, kot je sedaj.


Kot najemnik nimaš te možnosti.
Rad imam tole državico. <3

joez7 ::

feryz je izjavil:

hruske je izjavil:

Za dobro državljanov mora Agencija spremenit omrežnino in ponudit možnost, da se odpoveš plačevanju penalov.
Saj tako možnost imaš vedno. Nastaviš obračunsko moč na moč glavnih varovalk in ne moreš prekoračiti ali plačevati penalov.
Nekako tako, kot je sedaj.


JA pa plačuješ kot zmešan. Idealno je, da maš nastavljeno tako nizko, da vsaj 3x letno prekoračiš.
Daj naredi si malo simulacijo, pa boš videl kje si. Ne dajat YT nasvetov, daj na maksimum, pa je.

Lonsarg ::

Edina opcija da bi potencialno bilo VSAJ za en scepec efekta, da lahko z DEJANJEM ta mesec (naprimer ne prizges hkrati dveh strojev v visoki tarifi) DIREKTNO naslednji mesec videl to na poloznici za moc.

Vse kar je bolj komplicirano od tega je neuporabno.

Birokrati neumni pa misliji da se bodo gospodinjstva spilala napovedovanje moci lol, za take stvari imajo podjetja zaposlene ljudi. Ja jaz pa se par entuziastov morda, 99.9% ljudi pac ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

feryz ::

joez7 je izjavil:

feryz je izjavil:

hruske je izjavil:

Za dobro državljanov mora Agencija spremenit omrežnino in ponudit možnost, da se odpoveš plačevanju penalov.
Saj tako možnost imaš vedno. Nastaviš obračunsko moč na moč glavnih varovalk in ne moreš prekoračiti ali plačevati penalov.
Nekako tako, kot je sedaj.


JA pa plačuješ kot zmešan. Idealno je, da maš nastavljeno tako nizko, da vsaj 3x letno prekoračiš.
Daj naredi si malo simulacijo, pa boš videl kje si. Ne dajat YT nasvetov, daj na maksimum, pa je.
Branje ti ne gre od rok, a?
Vprašanje je bilo, kako ne plačevati penalov.
Rešitev je da greš tako visoko, da števec zabriše ven in ne bo penalov.

Da se zaradi tega omrežnina podraži za par sto odstotkov, ni vredno omembme.
Ker se baje ne bo podražila, celo cenejša bo, se sliši.

SambaShare ::

Na aprilskem računu (EG/ECE) se je spet pojavila dogovorjena obračunska moč... S podatki očitno še iz 2022.

gogocak ::

Jaz se v to sranje ne razumem najbolje, ce imam 3x20 A torej 14 kw prikljucno moc, pomeni da lahko v danem trenutku vlecem 14 kw iz omrezja ne da bi mi ven vrglo varovalke?
Obracunajo mi pa 7kw ok.
Kaj pa ce bi jaz imel v bloku 4 in 5 polnjenje el avtomobila in bi tisti cas bilo skoraj max torej 14 kw iz omrezja?
Predvidevam da penali na polno, a lahko ti samo v bloku spremenis oz povecas obracunsko moc?
Rešitev?

Hvala in jeba je ja

Utk ::

SambaShare je izjavil:

Na aprilskem računu (EG/ECE) se je spet pojavila dogovorjena obračunska moč... S podatki očitno še iz 2022.

Na Petrolovem računu sem dobil, na Gen-i pa ne, tako da najbrž to ni neko pravilo. Še zmeraj pa ni nobenga izračuna kolk bi bla zarad tega kdaj položnica, kot so obljubljali. A je tako težko izračunat za zadnjih 12 mesecev, vsak mesec posebej, imel si tolk porabe, po starem bi plačal tolk, po novem boš tolk. Vsi ti kalkulatorji, izvozi, uvozi, to je vse brez veze, to si ne bo dalo izračunat niti 1% folka.

hruske ::

gogocak je izjavil:

Jaz se v to sranje ne razumem najbolje, ce imam 3x20 A torej 14 kw prikljucno moc, pomeni da lahko v danem trenutku vlecem 14 kw iz omrezja ne da bi mi ven vrglo varovalke?
Obracunajo mi pa 7kw ok.
Kaj pa ce bi jaz imel v bloku 4 in 5 polnjenje el avtomobila in bi tisti cas bilo skoraj max torej 14 kw iz omrezja?
Predvidevam da penali na polno, a lahko ti samo v bloku spremenis oz povecas obracunsko moc?
Rešitev?

Hvala in jeba je ja



3x20A pomeni priključno moč 14kW - 14kW lahko vlečeš preden bo ven vrglo varovalke.

Obračunska moč (=koliko ti zaračunajo) za 3x20A za gospodinjstvo je po starem 7kW.

Komot bi lahko v bloku 4 in 5 nastavil več in polnil na vso moč. Pogoj je, da ima blok z višjo številko enako ali večjo moč od bloka z nižjo številko.

AMPAK -- ne nastavljat obračunske moči pred 1. januarjem 2026. Do takrat si o preseganjih samo obveščen. Če pred tem datumom nastavljaš drugačno moč, začneš plačevat preseganja takoj.

V praksi pa: če boš polnil v bloku 4 in 5 bo cena morebitnih preseganj minimalna, zato se ne preveč sekirat tudi če so ti določili nižjo moč.

Če pa nimaš 15-minutnih meritev, pa je itak vseeno dokler ti ne menjajo števca.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

gogocak ::

A je možno, da nisem dobil nov števec lani ob priklopu SE, ker na Moj elektro nimam nobenih podatkov o močeh po blokih?

DamijanD ::

gogocak, ni potrebe da v dveh temah vodiš isto debato...
če na moj elektru vidiš 15 minutne odčitke oddajanja/prejemanja, potem je tvoj števec povsem OK.

SasoS ::

Mogoče je že kdo napisal ampak nisem bral vseh 65 strani...

Nekaj mi ni jasno...OK, pač ne polniš hkrati avta, pereš perila, laufaš klime in pečeš peciva, velja. Če avto polniš ponoči, načeloma večjih porabnikov nimaš...

Ampak že indukcija potegne 7KW, to je še enkrat več od dogovorjenih 3.8kw. To pomeni da če delaš dunajske in pire v nedeljo, najprej segreješ pečico, narediš pire, ga daš na toplo v pečico in potem pohaš zrezke? In bognedaj da imaš še TV istočasno vklopljen, potico pa itak narediti že 1 dan prej?

nekikr ::

Ja, kaj ti ni jasno tu? Zeleni prehod in to. Nazaj na gašperčka boš šel in tam kuhal.

Kakšne kretene imamo tu, prav ne morem da verjamem. Zdaj se bo našel še kakšen megalomanijak, ki bi v nedeljo kuhal govejo župo na eni indukciji, na drugi tenstal krompir, obenem pa, pazi to, v pečici pekel pečenko. Ne moreš da verjameš kakšni so to ljudje. Noro.

Bizkit45 ::

To je res, ampak kot so predhodniki tudi pisali, ni vse na 100% skozi (je pa tudi dejstvo da je samo 15 min dovolj) Res pa je da spice bodo hitro visje, ko bo vec porabnikov hkrati prizganih. Round robin bo potrebno implementirati :)

ToniT ::

Ko sem to omenil ženi, me je debelo pogledala in me povprašala po zdravju. :)

Utk ::

nekikr je izjavil:

Ja, kaj ti ni jasno tu? Zeleni prehod in to. Nazaj na gašperčka boš šel in tam kuhal.

Kakšne kretene imamo tu, prav ne morem da verjamem. Zdaj se bo našel še kakšen megalomanijak, ki bi v nedeljo kuhal govejo župo na eni indukciji, na drugi tenstal krompir, obenem pa, pazi to, v pečici pekel pečenko. Ne moreš da verjameš kakšni so to ljudje. Noro.

Si predstavljaš še, če bo baba hotela imet toplo vodo na pipi v kuhinji. Mulc pa kaj več kot 15 stopinj v sobi.

Miki N ::

nekikr je izjavil:

Ja, kaj ti ni jasno tu? Zeleni prehod in to. Nazaj na gašperčka boš šel in tam kuhal.


Nič ne bo z gašperčkom, ker proizvaja CO2. Kuhana hrana je itak precenjena.

ToniT ::

Na plin tudi več ne bo šlo
.

hruske ::

SasoS je izjavil:

Mogoče je že kdo napisal ampak nisem bral vseh 65 strani...

Nekaj mi ni jasno...OK, pač ne polniš hkrati avta, pereš perila, laufaš klime in pečeš peciva, velja. Če avto polniš ponoči, načeloma večjih porabnikov nimaš...

Ampak že indukcija potegne 7KW, to je še enkrat več od dogovorjenih 3.8kw. To pomeni da če delaš dunajske in pire v nedeljo, najprej segreješ pečico, narediš pire, ga daš na toplo v pečico in potem pohaš zrezke? In bognedaj da imaš še TV istočasno vklopljen, potico pa itak narediti že 1 dan prej?


Daš dva lonca gor in not nekaj litrov vode. Indukcija potegne 7kW prve tri minute, da zavre voda. V lonca streseš kilo makaronov, potem kuhaš še 10 minut. Teh 10 minut vleče 500W.

Povprečna moč v 15 minutah je ~1800W, kar je precej manj kot 3,8kW.

Vse jasno?

Rad imam tole državico. <3

nekikr ::

Preden pa začneš s tem pa vržeš ostale varovalke dol, da ne bi slučajno kdo imel kakšne porabe vmes? Pa najbolje da še soseda pokličeš, če on slučajno cunje pere, da ne no omrežje preobremenjeno.

aborko ::

Pa še to je če se slucajno tvojih 15 min poklopi s 15 minutami v katerih elektro meri moč, kar se zelo verjetno ne in tako je povprecna moc se dosti manjsa saj se efektivno razporedi v pol ure.

SasoS ::

hruske je izjavil:

Daš dva lonca gor in not nekaj litrov vode. Indukcija potegne 7kW prve tri minute, da zavre voda. V lonca streseš kilo makaronov, potem kuhaš še 10 minut. Teh 10 minut vleče 500W.

Povprečna moč v 15 minutah je ~1800W, kar je precej manj kot 3,8kW.

Vse jasno?


Not really, nimam pojma koliko časa vleče kaj. Poleg tega ni precej manj, ampak malo več kot pol manj.

Ni problem it roundrobin, in ne daš posode prat hkrati kot perila.
Problem pa je, če imaš medtem ko vreš vodo tudi pečenko v pečici. Ali pa se zadaj vklopi bojler/toplotna/klima, imaš pa še komp ali dva po 300W plus TV...

hruske ::

Slonofakturo se greš iz mušice. Ja, vedno se da poiskat primer, ko boš imel zelo visoko porabo. V praksi se to v enem gospodinjstvu dogaja dokaj redko oz. se moraš potrudit, da narediš tak scenarij.

Pralni stroj segreva predvsem prvih 15 do 20 minut.
Pečenke ne daješ v neogreto pečico, ogreta pečica pa tudi ne kuri non-stop.
Če boš hrano kuhal na polnih 3500W, kolikor je ena spodobna plošča na indukciji, bo ostalo bolj malo hranljivih snovi.
Bojler in TČ pa delata kakor delata, odvisno od modela.

Če se že hočeš za nekaj živcirat, te mora skrbet samo pozimi med tednom. Ampak, kot sem rekel že stokrat - večina ljudi ne bo opazila spremembe.
Rad imam tole državico. <3

nekikr ::

V bistvu nič od tega ni bil problem do nastopa največjega štručkota energetike na svetu (in tudi širše). Pred tem je bilo vse ok. Jasno je, da vsaka hiša ne more istočasno porabljati 50kw, ampak to že zdaj ni. Niti tisti, ki imajo EV, niso sredi dneva polnili z 10kw, ker bi jim ven metalo varovalke.

večina ljudi ne bo opazila spremembe.

Se pravi plačevali bomo enako ali manj, spremembe ne bo nobene....zakaj potem sprememba?

Lonsarg ::

Ce ne bi blo j... penalov ampak bi namesto tega se vsak mesec obracunalo po max moci prejsnega meseca problema ne bi bilo.

Tako kot je zastavljeno pa moras da optimiziras, zakupiti dogovorjeno ki ti pokrije 99.99%. Za tisti 0.01% spice nekajkrat na leto pa bo ceneje placati penal, kot pa za stalno povecati dogovorjeno moc. Ampak ja, svasta kake kolobocije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hruske ::

nekikr je izjavil:

Niti tisti, ki imajo EV, niso sredi dneva polnili z 10kw, ker bi jim ven metalo varovalke.


Seveda so polnili. Ne, ni jim ven metalo varovalke.
Rad imam tole državico. <3

nekikr ::

Koliko je pa bilo takih? Najbrž vsaj dva milijona, kolikor je tudi lastnikov SE, ki pozimi ogrevajo svoja dvorišča, kneda?

SasoS ::

Pomoje, laično, je problem interval. Da, povsem verjetno ne boš celo uro kuril 7kW, razen če polniš EV. Ampak če pa čakaš da daš kofe kuhat 2 minute do pol, ker imaš nekaj še v tem intervalu, pa nekaj da daš v naslednjega - je pa s stališča omrežja dokaj vseeno.

Poleg tega, kaj je recimo tole? Nimam toplotne, EV-ja, bojlerja...tudi nisem kuhal kafeta in pekel pečenke ob desetih zvečer v petek...



Od 1.1.2024 so 3 take špice, ostalo vse pod 4kW.

hruske ::

Artefakt s števca oz. nekvalitetni podatki: pred to cifro imaš interval s samimi ničlami. Znan pojav.

Pri meni je bila še malo večja špica, tja do 300kW ... na enofaznem. :)))

Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

SasoS ::

...in ko bo skripta delala obračun prekomerne porabe? :)

SambaShare ::

nekikr je izjavil:


večina ljudi ne bo opazila spremembe.

Se pravi plačevali bomo enako ali manj, spremembe ne bo nobene....zakaj potem sprememba?


Manjšina bo plačevala več. Tisti z SE, zelo nizko porabo (vikendi). Pa še kakšen revež, ki bo vklopil preveč stvari hkrati.

nekikr ::

Se pravi misija je uspela, rešeni smo, energetsko omrežje gre pokončno v novo tisočletje?

SambaShare ::

nekikr je izjavil:

Se pravi misija je uspela, rešeni smo, energetsko omrežje gre pokončno v novo tisočletje?


Uspela je misija pobrati več denarja. Da bojo z njim naredili kaj več kot v zadnjih 20 letih na NN omrežju si pa ne obetam. V naših koncih je edino vkopavanje kabla tisto, ki ga morajo uporabniki narediti sami za SE soglasje (do najbližjega droga).

nekikr ::

Če si rekel, da bo samo manjšina plačevala več. Pa še tisti malo. Kako je potem ta misija uspela? Toliko več, kot bodo zdaj pobrali, se izgubi v dveh metrih drugega tira.
««
65 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26425183 (1575) DamijanD
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
789764 (6289) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8815463 (7371) bosmla

Več podobnih tem