» »

Zakaj je humanoidna robotika prava stvar

Zakaj je humanoidna robotika prava stvar

1
2
»

pegasus ::

Očitno sem nekaj prespal ... zakaj zdaj že vsak kljukec dela neke svoje humanoidne robote? Po BMWju zdaj še Nvidia nekaj fantazira ...

Gregor P ::

Zato da raste balon.>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

codeMonkey ::

Investitorji so obupali nad reseno avtonomno voznjo v enem letu, Musk je pa ponovno v svojem stilu startal/zavohal novo podrocje za zalaganje z zelenci ter si zagotovil delez. Nekaj bo ze od tega, kaj in kdaj, bomo pa se videli.

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

wajdouc je izjavil:

Dve stvari, ki sta mi dvignili obrv: tisti "uh", ko razlaga, zakaj mu je dal jabolko in ko na koncu še malo potisne košaro s smetmi proti človeku.


Sam kaj, ko ti to skupina studentov vprogramira vnaprej. Bi bilo potrebno kaj v manj predvidljivem okolju pokazati. Saj nek funkcionalni prototip tehnologij je, ampak niti casom odziva ne mores zaupati, ker so lahko porezani npr. Pa stevilu poskusov ipd. tudi ne. Nekako kot Boston Dynamics s tistimi akrobacijami. Ce bi ga pa dal ze v nek fitness z vsemi ovirami, bi pa cez prvo utez padel. Ali pa Teslin video za FSD... Zdaj bo pac neko doloceno stevilo podjetnih poskusalo pristaviti loncek

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Da, tega me je strah - materiala za ludiste bo ogromno in težko bo najti in prikazati ta razvoj v pozitivni luči. Zato se mi zdi, da zdaj ni pravi čas zanj. Svet obupno rabi nekaj, kar bo ljudi združevalo, ne pa še en dodaten način razslojevanja.

kow ::

Lol. Sami skeptiki. Spominjate na folk iz 90ih, ki ni stekal kako revolucionaren je internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gregor P ::

Po mojem nisi na pravem forumu, če iščeš med nami skeptike za internet ... ta "balon" tu je pa nekaj povsem drugega sedaj8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

codeMonkey ::

Skeptiki? Koliko online prodajalcev je prezivelo dot-com, medtem ko je nek Amazon uspel? Koliko podjetij po skoraj 10 let pumpanja avtonomne voznje se resno vlaga v to in kako so se pricakovanja spremenila? itd. itd. Ce reces da bo nekaj ratalo si skeptik? Torej moram reci da bo robot v vsaki hisi v dveh letih, pa bo OK?

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ne. Ce ne razumes, da so baloni normalna in koristna mehanika kapitalizma. Brez dot com manije, ne dobimo Amazona. Oziroma ga dobimo kasneje.

codeMonkey ::

Pa saj tako na to gledam. Se komentiral sem v tem stilu. Sem pa zraven skoraj 100% preprican, da ne bo vse tako kot na nekajsekundnem posnektu vsakega startupa, ki bo zdaj nastal (do konca hypa in potem pocasnega napredka dalje)

Zgodovina sprememb…

kow ::

Komentiral sem sicer Gregorju... V splosnem pa hocem povedati, da najmanj koristno je biti "skeptik". In kapital naloziti v kokakolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gregor P ::

Jaz sem ti pa jasno napisal tu kot drugje, da to kar počne Musk pač ni to. In zakaj pa sedaj "vsi" to počnejo, je pa zaradi tega, da še malo napihnejo balon. To je skorajda nepovezano z resnimi firmami, ki so že desetletja dejavni na tem področju, pa ti sploh ne veš, da obstajajo ... ampak potem pa pride Musk z "robo" plesalcem in ti že odpiraš temo kot je npr. "Zakaj je humanoidna robotika prava stvar"
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

codeMonkey ::

Saj ravno to je problem, da za mnoge stvari ne vemo, da obstajajo. Kaj jim to pomaga pri zbiranju sredstev? Navdusenje nad tem ni posledica plesalca, ampak ocitnega namena premakniti to podrocje naprej. In to mu je tudi tu ocitno uspelo.

Invictus ::

Dokler ne bo znala drkat in fafat, je za geeke neuporabna :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

A. Smith je izjavil:

Humanoidnih robotov se v proizvodnji ne rabi, se strinjam s kow-om.

Linije se da dovolj kvalitetno avtomatizirati z robotskimi rokami, strojnim vidom, samovozečimi viličarji, itd. In to se tudi intenzivno dogaja.

Uporabni bodo šele, ko bodo zmožni zamenjati sekače v gozdu. Ali pa rudarje v rudniku. Se pravi, še nekaj časa ne.


taka linija te pride ohoho denarja...deset robotov, ki hodijo in dvigujejo ravno tako. Ampak ne rabis cele hale zasesti s tekocim trakom...ergo, pozabi potratne dolge linije...
In and Out

Eduardo ::

Invictus je izjavil:

Dokler ne bo znala drkat in fafat, je za geeke neuporabna :D


Če si pravi geek to morda že danes spraviš skupaj kaj takega. Protokol za povezavo z VR igrami in sex igračkami že obstaja.

kow ::

Gregor P je izjavil:

To je skorajda nepovezano z resnimi firmami, ki so že desetletja dejavni na tem področju, pa ti sploh ne veš, da obstajajo ...


Ti nam sam nastej imena teh resnih firm, pa kaj so dostavile....

Eduardo ::

Japonci imajo menda bolj fetiš. Honda, Toyota, Kawasaki, Sony, iz Koreje Samsung. Se mi zdi, da sem od vseh videl kaj zanimivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

codeMonkey ::

Za te smo itak vsi ze nekako slisali ali pa videli posnetke. HW imajo verjetno dober, mogoce, ampak velik del v tej zgodbi je itak AI, ta pa je sele v zadnjem casu prebil do te mere, da se lahko potencialno resno nadaljuje na tem podrocju. Tu ne vidim neke prednosti ostalih v primerjavi s Teslo, kjer so postavili infrastrukturo ter know-how ze za FSD. Vprasanje zdaj je bolj kako tezak problem je to za resiti, da bi pokril neke uporabne scenarije v praksi. Ne bom se cudil, ce je lazje kot FSD, ker tam so zahteve nekoliko posebne.

Zgodovina sprememb…

Eduardo ::

Dvomim, da bo AI še dolgo največji problem. Light offline verzije, ki so verjetno še najbolj primerne že imaš open source.

Si pa mislim, da bo dosti lažje kot FSD. Roboti ki kolaborirajo z ljudmi že obstajajo desetletja. Rešitve so bolj v stilu prepoznavanja, da je prišek v kontakt. Tu ni takih sil, tako da ni nujno pogoj, da ni kontakta, samo dovolj hitro ga mora zaznati. Kakor je med ljudmi.

kow ::

Roboti trenutno se po pisarniskih hodnikih ne znajo hoditi.

Eduardo ::

Kaj misliš z ne znajo? Da niso dosti spretni ali da se ne znajo izogibati?

kow ::

Ce se v pisarni dva pogovarjata med hojo po hodniku in srecata tretjega. Kaj se zgodi? Interakcija, ki je roboti niso zmozni. Nekdo malo zastane, nato se med hojo zasuka itd. Vmes si se pokimajo. Science fiction za robotiko.

Dokler roboti tega niso zmozni, bodo v pisarnah moteci faktor. Se vedno pa bi lahko ponoci zalivali roze, pospravljali mize ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Kar zanimivo kako hitro se razvija tole področje. Najprej tale figure 01 teden dni nazaj, pa potem predstavitev od nvidie na konferenci včeraj.

Bo svet v 5-10 letih zelo drugačen kot danes, v primeru, da se prej ne pobijemo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Eduardo ::

kow je izjavil:

Ce se v pisarni dva pogovarjata med hojo po hodniku in srecata tretjega. Kaj se zgodi? Interakcija, ki je roboti niso zmozni. Nekdo malo zastane, nato se med hojo zasuka itd. Vmes si se pokimajo. Science fiction za robotiko.


Razvoj gre hitro naprej. Meni se to ne zdi tako grozen problem glede na to kaj videvam. Me ne bi presenetilo, če kmalu vidimo prototipe, ki to zmorejo. Bi me prej, če jih še pet let ne.

c3p0 ::

IgorCardanof je izjavil:

Kar zanimivo kako hitro se razvija tole področje. Najprej tale figure 01 teden dni nazaj, pa potem predstavitev od nvidie na konferenci včeraj.

Bo svet v 5-10 letih zelo drugačen kot danes, v primeru, da se prej ne pobijemo.


Bo drugačen, pobijali nas bodo roboti. Verjami, da bo terensko sposobnega robota najprej imela vojska, preden bo tebi prah brisal po knjigah in zlagal posodo.

codeMonkey ::

Eduardo je izjavil:

Dvomim, da bo AI še dolgo največji problem. Light offline verzije, ki so verjetno še najbolj primerne že imaš open source.

Si pa mislim, da bo dosti lažje kot FSD. Roboti ki kolaborirajo z ljudmi že obstajajo desetletja. Rešitve so bolj v stilu prepoznavanja, da je prišek v kontakt. Tu ni takih sil, tako da ni nujno pogoj, da ni kontakta, samo dovolj hitro ga mora zaznati. Kakor je med ljudmi.


Pri takem robotu rabis da izvede nalogo s preprostimi navodili oz. demonstracijo. Ce moras karkoli namensko prilagajati ali celo programirati, je ze zgresen koncept. Neko logicno sklepanje je tu nujno. Cloveka prepoznati ni noben problem, razumeti kaj ti kaze in kaj zeli od tebe, pa je ze druga stvar.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

c3p0 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kar zanimivo kako hitro se razvija tole področje. Najprej tale figure 01 teden dni nazaj, pa potem predstavitev od nvidie na konferenci včeraj.

Bo svet v 5-10 letih zelo drugačen kot danes, v primeru, da se prej ne pobijemo.


Bo drugačen, pobijali nas bodo roboti. Verjami, da bo terensko sposobnega robota najprej imela vojska, preden bo tebi prah brisal po knjigah in zlagal posodo.

... to se lahko zgodi le takrat, ko bo robot tako poceni oz. da je cenejši od človeka. Obenem je to tudi razlog, zakaj tega še ni bilo doslej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kow ::

reinforcement learning je povozil stare pristope pri robotskem fuzbalu

https://twitter.com/GoogleDeepMind/stat...

codeMonkey ::

Itak, nice. Cakamo, da pri Tesli prepisejo vprogramirano gibanje. Pri robotih, kjer je aktuatorjev se bistveno vec, zna zgledati precej bolj naravno.

kow ::

Gregor P ::

... tud če ne bi:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

fikus_ ::

Tiste kose mu s palico potiska vedno na isto mesto! Kaže da ni tako avtonomen, kot želijo prikazati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gregor P ::

Vsaj roke mu ne premikajo ene trije inženirji, tako da je to že kr napredek:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Simulirajo tekoči trak. Seveda tako opravilo 1000x bolje opravijo namenski roboti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roboti Boston Dynamics obvladajo parkur

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
367685 (1939) Zimonem
»

Roboti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25032076 (9665) DarwiN
»

Boston Dynamics končno seli robote iz laboratorijev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3811300 (9080) stalker
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36080954 (73325) PrihajaNodi
»

Na Japonskem organizirali maraton humanoidnih minirobotov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
359157 (7681) Matevžk

Več podobnih tem