» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
15 / 16
»»

GupeM ::

Krka se je ravno danes za en kratek čas osvežila (cena je šla za 0,5 eur gor, pa nato takoj nazaj dol). Sicer pa je verjetno res razlog v tem, da smo imeli praznik 1. in 2. maja. V petek s(m)o pa itak vsi bili na dopustih, pa se ni nič kaj trgovalo.

dev ::

Zdaj je pa obvestilo, da je Lang & Schwarz trenutno ustavil trgovanje s KRKG :|
Edit: nvm, zgleda je bilo samo začasno
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

V-i-p ::

Se komu sanja kaj je ta račun, ki ga vidiš, ko tapneš svoje ime desno zgoraj v app-u? Na drugem je tvoj denar, ta je pa prazen?

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

buttcrack ::

Securities acc je "račun" kjer imaš delnice/vrednostne papirje

V-i-p ::

@buttcrack: hvala, nisem pomislil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Netrunner ::

Kaj ste dali kot priponko, ko ste prijavljali račun na FURS?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Pa še to:

Zakaj obresti do 1000€ pridobljene na N26 niso obdavčene na Trade Republic pa so, čeprav je tudi TR banka kot N26?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

dev ::

Saj niso. Kot si rekel enako je kot N26.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Netrunner ::

Aha, ni več kot je bilo še par mesecev nazaj, da si moral prijaviti dobiček od obresti za vsako vsoto, ne samo nad 1000€
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

dev ::

Odkar imajo bančno licenco, ne.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

V-i-p ::

Netrunner je izjavil:

Kaj ste dali kot priponko, ko ste prijavljali račun na FURS?

Jaz sem dal kar tisti pdf (račun), ko sem kartico naročil. Šlo bp čez.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

aborko ::

Ga je sedaj res treba prijaviti na furs? A se je spremenilo da lahko samo sebi nakazujes denar?

bajsibajsi ::

Pise v tej temi, da ni potrebno prijaviti.

andrija29 ::

pozdravljeni, pred 3 dnevi sem si naredil racun, nekaj iz kreditne kartice nalozil, iz nlb trr ja neuspesno nakazal,ok vrnjeno se nisem dobil...

zdaj pa log in ni mozen, da vpisem telefonsko stevilko, slovenije ne pokaze vec

vse ostale drzave so vidne,slovenija pa ne vec...zelo cudno

tudi frendu v angliji ko si nalozi aplikacijo mu slovenije ne pokaze

ve kdo za kaj gre pri zadevi?
hvala za odgovor,napotek,pomoc
a.

tony1 ::

Najpomembnejše nisi napisal: se prijavljaš na PCju ali telefonu?

Težava je vsekakor med tipkovnico in stolom, na spletni strani je SLO še vedno v menuju. Lej, nismo vsi za vse, tudi banke stare šole morajo še od nekoga živeti. Nekoč se je mislilo, da je informacijska pismenost nebodigatreba mularije s predebelimi cvikerji, zdaj pa smo prišli tako daleč, da vas bo neznanje informatike moralo nekaj stati...

andrija29 ::

hvala za odgovor,sploh nisem vedel da je mozen login preko PC ja,sem mislil,da je app only bancnistvo

tu mam dostop ja,vse kul

simpaticno razmisljanje v nadaljevanju tvojega odgovora

tony1 ::

Kup Gen-Zjevcev me bo hotelo križati, ampak še tako zanikrna namizna browser-based aplikacija je bolj uporabniku prijazna od telefonske. Poleg tega je namizno računalništvo v neke sorte zatonu - vse, tudi vedno več malwara - se seli na telefone, zato je (za povprečnega uporabnika) uporaba desktop browserja tudi varnejša. Srečno.

coldman ::

Tudi pri meni enak problem, da ni več možno vpisati slovenske telefonske.

pingme ::

TR ima že dalj časa težave in to je zelo neprofesionalno. Sam sem odprl račun čisto na začetku in je bilo vse OK, žena eno leto kasneje in sms ni prišel. Po mailih, kjer je TR zanikal, da bi bilo z njihove strani karkoli narobe, je na koncu res težavo odpravil Telekom - očitno TR uporablja nekega sms providerja, ki se klasificira kot spam.
Pred enim mesecem sem želel prijaviti virtualno kartico v Apple Pay, spet ista zgodba - smsa od nikoder, ampak je bila tam tudi opcija email, ki je delovala ok. Sedaj sem za test probal prijavo čez spletno stran - ne morem se prijaviti, ker sms ne pride. Možno, da je to tudi razlog, da Slovenije za nove uporabnike ni več v mobilni aplikaciji.

Ali komu deluje prejem smsa iz TR in ste na Telekomu?

Problem bo, ko bom mejal telefon :-(

tony1 ::

Ja, sam sem na Telekomu, nikoli ni bilo težav; telefon je android (nokia).

link_up ::

a koda v app pa ni ok?
In and Out

pingme ::

link_up je izjavil:

a koda v app pa ni ok?

Kakšna koda v app? Čez spletno stran se lahko prijaviš le s telefonsko, vpišeš PIN, potem pa SMS ne pride :(
Enak postopek je, če želiš prenesti app na drugi telefon, če sms ne pride, ne moreš.
Pri dodajanju kartice v Apple Pay je vsaj poleg smsa ponudil app tudi kodo čez email, kar je bilo OK.
Skratka - Trade Republic + iPhone = SMS ni dostavljen :(

Ah, sedaj sem ponovno probal, je pa poslal kodo direkt čez push na app, ne vem zakaj prej ni prišla.
Upam, da bo tako delovalo tudi ob prenosu na novi telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

karafeka ::

Moral bi narediti factory reset na telefonu. A lahko pričakujem kakšne probleme pri TR?

pingme ::

karafeka je izjavil:

Moral bi narediti factory reset na telefonu. A lahko pričakujem kakšne probleme pri TR?

To, da je Slovenija izginila iz seznama držav na mobilni aplikaciji sigurno ni dobro znamenje.
Sicer je to zgolj za novo registracijo, ampak brez razloga tega niso naredili.
Ko se boš ponovo prijavil, te bo avtenticiral čez sms, če kode ne boš prejel boš seveda imel probleme.

delavec44 ::

Ker napake v novi verziji aplikaciji pa niso možne? Sigurno so namenoma vrgli slo ven iz app, na netu so jo pa pustili.

pingme ::

delavec44 je izjavil:

Ker napake v novi verziji aplikaciji pa niso možne? Sigurno so namenoma vrgli slo ven iz app, na netu so jo pa pustili.

Dvomim, da gre za napako, če so odstranili, so to z razlogom. Spletna verzija je zgolj za obstoječe uporabnike, z umikom iz mobilne, pa so preprečili nove registracije iz Slovenije.
Tudi dvomim, da imajo seznam držav hardcoded v appu, ampak ga verjetno dobijo čez rest.
No, počakajmo, vse tole dogajanje okoli TR, mi pač ne deje nekega velikega zaupanja.

misek ::

Ravnokar poskusil registracijo in Slovenija JE na voljo za izbiro. V mobilni alikaciji da ne bo nesporazuma.

coldman ::

misek je izjavil:

Ravnokar poskusil registracijo in Slovenija JE na voljo za izbiro. V mobilni alikaciji da ne bo nesporazuma.

Android / iOS?

Nevermind. Da, zdaj je ponovno na izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coldman ()

karafeka ::

Ponovno na izbiro?

Jaz se niti v aplikacijo ne morem prijaviti več.
V seznamu držav, sploh ni več Slovenije.

Na spletni strani je še, ampak ne dobim sms, oz. mi napiše, da so poslali pin v aplikacijo, v katero se pa ne morem prijavit.

Prekleti švabi.

dev ::

Se pravi SMSi ne prihajajo več, da se ne moreš prijaviti na novem telefonu ali kaj drugega?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

m0LN4r ::

Cudno ane, eni se lahko, drugi ne ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

karafeka ::

dev je izjavil:

Se pravi SMSi ne prihajajo več, da se ne moreš prijaviti na novem telefonu ali kaj drugega?


Ne, na istem telefonu. Ničesar nisem spreminjal, samo odjavil sem se iz aplikacije. Sedaj se pa ne morem več prijavit, ker ni Slovenije v seznamu, da bi vnesel telefonsko številko z +386.

Pismo no.

m0LN4r je izjavil:

Cudno ane, eni se lahko, drugi ne ;)


Naj ugibam, ti imaš +49, doh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

karafeka ::

No, pismo, zdaj je pa spet nazaj v seznamu in sem se lahko prijavil.
Ne vem kaj čarajo....

buttcrack ::

preko palca bi reku, da si čarovnik ti :)

karafeka ::

Sem vedel, da se bo en pametnjakovič najdu.....

 vidiš kje Slovenijo??

vidiš kje Slovenijo??

dev ::

Zgleda nimajo nekega pravega sortiranja (S, Č, Š). Si pregledal cel seznam, ne samo pri Slovaški?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

karafeka ::

hahaha

brez besed...

tony1 ::

Medtem ko so eni buljili v monitor so drugi brcali žogo na košTM... Ste res mislili, da se po celih desetletjih enega ali drugega ne bo nikjer poznalo?

karafeka je izjavil:

hahaha

brez besed...


Naj ti pomaga kdo od otrok ali vnukov :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

alešhojs ::

Okej tole z SMS-i je res malo zaskrbljujoče. Jaz se prvo sploh nisem mogel registrirati, ker mi ni in ni hotelo poslati verifikacijske kode. Po parih tednih sem spet probal in je SMS takrat čudežno prišel. Takrat sem nato parkrat testno preložil denar sem in tja in je vse delalo bp, zato sem se odločil, da kar zajeten kupček svojih prihrankov (kar ni v ETF) naložim na TR.

Danes sem hotel iz TR dvigniti 100€ in spet SMS-a od nikjer, ne glede na to, kolikokrat kliknem resend.

Glede na to, da takrat ob registraciji s supportom po več tednih bockanja nisem dosegel prav ničesar, me je sedaj malo strah.

Kartice sicer še nisem dobil, vendar me zanima, ali je to potem lahko enostaven način, da iz TR-ja potegnem ves denar, v kolikor bi imel še naprej probleme z njimi? Grem pač na bankomat in poberem vse dol?

tony1 ::

Izjemno bo zanimivo dvigniti 50 kosov iz bankomata... Morda ti bo, če parafraziram Jonasa iz zlatih časov (takrat, ko ste igrali fuzbal z žogo za košarko, on je pa šravfal Nextov UNIX), še tipka za ničlo zletela v oko... :|

tony1 ::

Pa da ne boš tarnal, da se norčujem iz informacijske pismenosti ljudi, ki so na igrišču testirali velikost ozonske luknje, in ker vnukov nočeš ponucati za pomoč: pogruntali smo že, da problem ni v TRju, ne v Telekomu pač pa v tvojem telefonu. Gre za t.i. PEBKAC problem.

Kako je to mogoče? Zadnje čase so z VOLTE in podobnimi rečmi postali popularni tudi alternativni (beri: cenejši) načini za dostavo SMS-ov (vsi operaterji to pushajo ko zmaji), ki radi kdaj zamudijo za pol dneva (zdaj, ali to vključuje tudi kdaj kakšen izgubljen SMS je stvar debate). Treba je preveriti za kaj gre in novejši način dostave v tvojem telefonu preklicati.

pingme ::

Seveda, problem je v telefonih, čeprav povsod drugod dostava deluje brez problemov, zgolj s TR so (pre)pogosto težave.
In glede na to, da imam nastavljeno tudi kopijo prejetih smsov na email, telefon sploh ne igra vloge, ker operater pošlje kopijo prejetega sporočila na email in je telefon lahko tudi ugasnjen, torej telefon vsekakor ni krivec.
Sicer prejema sms na TR sploh ne rabiš, ko se enkrat prijaviš v app, so pa potem lahko težave pri menjavi in ponovnem loginu (odvisno kako imajo narejeno, lahko da se prenese čez backup, ampak varnostni mehanizmi ponavadi ne delajo, sicer bi lahko imel app na večih napravah).

tony1 ::

"Sicer prejema sms na TR sploh ne rabiš (...)"

V 99% res ne. Glede ostalega pametovanja pa: meni dela app in prejemanje SMSov. Srečno.

V-i-p ::

Tudi meni in kolegu obema na TR lepo dela prejem SMS-ov.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pingme ::

V-i-p je izjavil:

Tudi meni in kolegu obema na TR lepo dela prejem SMS-ov.

V katerih primerih sploh dobiš SMS, ko si že prijavljen v app?

alešhojs ::

pingme je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Tudi meni in kolegu obema na TR lepo dela prejem SMS-ov.

V katerih primerih sploh dobiš SMS, ko si že prijavljen v app?

Vsakič, ko hočeš potegnit denar dol..

alešhojs ::

Nekaj jih jebe, zdaj par ur kasneje pa dobil kodo po par sekundah.

tony1 ::

"Zadnje čase so z VOLTE in podobnimi rečmi postali popularni tudi alternativni (beri: cenejši) načini za dostavo SMS-ov (vsi operaterji to pushajo ko zmaji), ki radi kdaj zamudijo za pol dneva (zdaj, ali to vključuje tudi kdaj kakšen izgubljen SMS je stvar debate). Treba je preveriti za kaj gre in novejši način dostave v tvojem telefonu preklicati."

Če prvotna koda ni prispela, ta druga pa je, kliči operaterja. Če je prvotna koda priletela po nekaj urah, beri zgornji navedek.

buttcrack ::

meni na japki ni dostavilo smsa, ko pa sem SIM kartico dal v xiaomija je pa priletel instant in to ne za nazaj, ampak nov. Pol pa vedi kje je težava.

karafeka je izjavil:

Sem vedel, da se bo en pametnjakovič najdu.....

 vidiš kje Slovenijo??

vidiš kje Slovenijo??


če je malo pred tabo nekdo napisal, da sedaj pa spet je slovenija... kaj naj si potem človek misli ???

tony1 ::

"meni na japki ni dostavilo smsa,"

Jabolčni telefoni sploh nimajo SMS klienta, ki bi deloval po standardu pač pa svojo defaultno Apple aplikacijo, in vsak mobilni operater mora delati cela čuda, da jim to dela v njihovem SMS sistemu... Kar pogumno poklicati tehnično pomoč, povej, da imaš appla in da še nikoli nisi dobil SMSa od TRja... Sploh, če ne gre za problem, da enkrat dela enkrat ne, je to lažje debugirati, ker bi morali b.p. kaj najti v logih...

" če je malo pred tabo nekdo napisal, da sedaj pa spet je slovenija... kaj naj si potem človek misli ??? "

Sem šel zanalašč probat: odprem TR app na telefonu, vpišem appov PIN in sem prijavljen noter... Kje sploh klikate zastave z državami? Na telefonu v browserju? Na telefonih se uporablja app!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()
««
15 / 16
»»