» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
41 / 41
»
»»

Horas ::

na vzhodu domač teren velik pomeni, saj domačini zmagujejo, na zahodu je pa ravno obratno :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Kurzweil ::

Porzingis ne bo igral še vsaj prvi dve tekmi vzhodnega finala proti IND.

Moram pa rečt, da že komaj čakam tole tekmo med DAL in OKC.

GupeM ::

Tudi jaz jo komaj čakam, ampak ura je pa najbolj glupa kar je lahko...

Samael ::

Jah, niti za spat ni iti prej. Bomo pa malce dlje pokonci ostali :P
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Vsaka ura je OK, če ni drug dan obveznosti, no vsaj zjutraj jih ni. Spat ne grem, ker tisto tekmo, ki jo je nazadnje DAL izgubil sem prespal, po tem, ko sem preslišal alarm :D

Ganon ::

Najprej boks, potem Luka in nato spanje do dvanajstih. :))

DarwiN ::

Odločilna tekma. Če padejo, se slabo piše.. Sedmo tekmo namreč dobi domača ekipa v ~80% primerih.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Legon ::

DarwiN je izjavil:

Odločilna tekma. Če padejo, se slabo piše.. Sedmo tekmo namreč dobi domača ekipa v ~80% primerih.

ne ne, ni tako slabo, samo 75% :)

DarwiN ::

ChatGPT pravi ~80%. ;)

"In the NBA playoffs, the home team has a significant advantage in Game 7. Historically, home teams have won approximately 80% of Game 7s. Consequently, the away team wins around 20% of the time in these decisive games."
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Likalnik ::

+7 za OKC po koncani tretji četrtini.
OKC vodi prakticno ze celo tekmo...

Likalnik ::

Se dve točki razlike...Dallas se je vrnil v igro...zaostajali so ze za 18pik

hamez66 ::

Lively je strup za OKC. Ta bo res zvezdnik, če malo izboljša met od blizu.

Likalnik ::

Bravo Dallas..vodi za +2, tri minute do konca.
Lively je res hud...ne zastopim taktike OKC-ja, ze ves cas izvajajo faul nad Lively, da ta načrtno mece proste mete...pa to so ze delali vse prejsne tekme...zakaj to? Meni se zdi cisto soliden izvajalec prostih metov zato ne zastopim zakaj nad njim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Samael ::

Tole bo še stresno.
Samael != Samuel

Likalnik ::

PJ se je zbudil

Samael ::

Hell, yeah!
Samael != Samuel

GupeM ::

Infarkt

streki ::

Jaaaaaaa

Likalnik ::

Bravo Dallas

Samael ::

Zadni met je mislim da namenoma zgrešil oz. mu je Kidd nakazal. Smiselno :)
Samael != Samuel

kixs ::

A pol so zmagali? Sem nehal gledal ob polcasu, ko je res bila nikakva igra...

Samael ::

kixs je izjavil:

A pol so zmagali?

Ja, poetično - po SGA-jevem prekršku s prostim metom :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

aborko ::

Ja celo tekmo so zaostajali, celo za -17, na koncu pa jim vrnili milo za žajfo. Kot game 4, sam zamenjane vloge :) Je pa Thunder res nevarna ekipa, ceprav so mladi. Da je tole šlo skozi sta morala in Doncic in Irving, pa seveda Lively in ostali odigrati na najvisjem nivoju. Pa je nakoncu bilo le +1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

kixs ::

Zdej sem pogledal se zadnji dve cetrtini. Tezka tekma. Ampak mora biti tudi kancek srece za hrabre ;)

Leo II ::

Kai ni bil dober, kaj ßele da bi igral na svojem najvišjem nivoju...slab met, veliko napak. Luka odličen v vsem, le napak je imel preveč. Sicer vsaj 4 po sodniških napakah oz. nedosojenih faulih. Tony Brothers je res katastrofa. Pa kako je stal povsem zraven na koncu ko je Williams dal sam žogo v tablo in out pa je dal žogo okc...

Duhec ::

Ma noro.
Čestitke Dallasu za zmago, zdaj je možno VSE!
http://blackbird.si/

arnecan1 ::

Tole je bilo napeto. Upam, da nikoli več, ker je napor za moje srce.;((

Sedaj pa, koga si želeti v finalu Zahoda. Na začetku sem se nagibal k MIN, sedaj sem nekje 50:50. DEN kaže slabosti, niso na lanskem nivoju. Seveda so pa še vedno favoriti vsaj na papirju.

globoko grlo ::

Ti sodniki so res en pickin dim!

Sem bil zihr da bo karastrofa, pol pa sga faula in zmagamo s prostimi meti, hehe.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Legon ::

DarwiN je izjavil:

ChatGPT pravi ~80%. ;)

"In the NBA playoffs, the home team has a significant advantage in Game 7. Historically, home teams have won approximately 80% of Game 7s. Consequently, the away team wins around 20% of the time in these decisive games."


Uradna statistika pa, so da domači zmagali v 112 od 148 sedmih tekmah. Ampak ja, point je jasen. Sedmo tekmo dobit v gostih je težka. Tako, da tudi danes pričakujem, da se bo Denever po tistem fiasku vrnil in dobil serijo. Bo pa 24 ur več počitka za Dallas super.

Leo II je izjavil:

Kai ni bil dober, kaj ßele da bi igral na svojem najvišjem nivoju...slab met, veliko napak. Luka odličen v vsem, le napak je imel preveč. Sicer vsaj 4 po sodniških napakah oz. nedosojenih faulih. Tony Brothers je res katastrofa. Pa kako je stal povsem zraven na koncu ko je Williams dal sam žogo v tablo in out pa je dal žogo okc...


Sam po drugi strani je pa Kai imel par res lepih trenutkov v zadnjim četrtini, njegov doprinos v cluch trenutkih je neverjeten. Če ne bi bil v zadnjem napadu Dallasa piskan foul bi bil Kai s tip-inom heroj tekme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Likalnik ::

Samael je izjavil:

Zadni met je mislim da namenoma zgrešil oz. mu je Kidd nakazal. Smiselno :)


Ja zato, ker ce bi zadel zadnji prosti met bi bil sigurno time out s strani OKC in potem zacetek iz sredine igrišča…s tem pa imajo moznost, da takoj pri prvem dotiku z žogo ze vržejo na kos…tako pa niso mogli oziroma so metali se iz njihove polovice

Legon ::

Taktično povsem pametna odločitev +1 ali +2 je imelo zanemarljiv pomen v primerjavi s tem , da morali na silo metati cez celo igrišče, namesto, da bi imeli čas za izdelano akcijo v nasprotni polovici.

oo7 ::

Kdo bi bil naprej bolj ugoden za Dallas Minesota ali Denver ?

GupeM ::

Likalnik je izjavil:


Ja zato, ker ce bi zadel zadnji prosti met bi bil sigurno time out s strani OKC in potem zacetek iz sredine igrišča…s tem pa imajo moznost, da takoj pri prvem dotiku z žogo ze vržejo na kos…tako pa niso mogli oziroma so metali se iz njihove polovice

OKC ni imel več timeouta. V NBA lahko kličeš timeout kadarkoli imaš žogo v posesti. Če bi imeli timeout, bi ga klicali takoj po uspešnem skoku. Pa ga niso, ker ga niso imeli.

Zgrešil je zato, ker je precej težje organizirati napad takoj po skoku, kot pa če bi imeli OKC 5 sekund časa, za "umirjeno" podajo iz avta. Pa še možnost je obstajala, da DAL dobi skok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GupeM ::

Legon je izjavil:


Sam po drugi strani je pa Kai imel par res lepih trenutkov v zadnjim četrtini, njegov doprinos v cluch trenutkih je neverjeten. Če ne bi bil v zadnjem napadu Dallasa piskan foul bi bil Kai s tip-inom heroj tekme.

Sem ravno prej razlagal partnerki, kako te lahko challenge dvakratno zajebe. Poglej danes zadnji met PJW in faul SGA. Zdaj pa vse možne opcije.
- faul je bil storjen in piskan, challenga ni bilo (trije prosti)
- faul je bil, ampak ni bil piskan (Kai zadane tip-in)
- faula ni bilo, in ni bil piskan (Kai zadane tip-in)
- faula ni bilo, so ga pa piskali. Tukaj je pa problem. Kai zadane tip-in, ki seveda ne velja, ker so sodniki prej piskali faul, torej bi morali biti trije prosti meti. Ampak ker je bil challenge in se izkaže, da faula ni bilo, ni niti treh prostih metov, niti tip-in, ki bi moral veljati, ne velja.

K sreči se ni zgodil zadnji primer, ampak te pa challenge res lahko dvojno zajebe. Razveljavi sodniško odločitev + razveljavi koš, ki bi veljal, če bi sodniki prav sodili.

Kurzweil ::

Uf, kakšna tekma, gledam zdej malce bolj objektino in umirjeno oz. preletavam posnetek, in je tight tudi zdej, ko vem rezultat :))

Nismo umirali od kvalitete, prej od agonije, ko se je DAL celo tekmo vračal... na trenutke je bilo že kar težko. Ampak, kot pritiče velikim ekipam, ki imajo to zmožnosti stopiti skupaj, je DAL ne koncu vendarle uspelo.

In kaj bi bil moj punch line... brez Livelyja, ne bi bilo finala v zahodu. Noro, kaj je dodal kot rookie, en velik poklon fantu!

Luka je tako hrbtenica te ekipe, clutch Irving je spet dodajal in seveda PJ Washington v zadnji četrini.

Čeprav nisem nek fan SGAja, ampak možakar je klasa, kar tako vemo...

Odločilen de facto skok, ki ga je DAL dobil z 47-31... tu je seveda prednjačil Lively s 15 skoki in Luka z 10 skoki. In pa 47% met za 3 točke DAL. Sicer preveč izgubljenih žog DAL (17), da nahranim Trolle v tej colosalni frustraciji ob napredovanju DAL, Luka je imel 7 izgubljenih žog.

Bravo Dallas!

Prva tekma finala pa že iz srede na četrtek.

Leo II ::

Preštej kolk je bilo teh izgubljenih po sodniških napakah, oziroma po piskanju Luki in piskanju okc ob identičnih situacijah. Začneš lahko pri piskanju ne obstoječih korakov pri step trough pri podvajanju.

Pa na DJJ si pozabil, tip je bil izjemen.

MadMicka ::

Ej, zakaj OKC ni klical time-out v zadnjih treh sekundah, da bi imeli napad iz sredine? A so že pokoristili vse time-oute?

Legon ::

Ce sem prav sledil so bili brez.

Kurzweil ::

@Leo II, niso ravno blesteli sodniki, kar sem tako že slutil, ko sem videl, da bo Tony Brothers sodil... neglede na vse, še vseeno preveč izgubljenih žoge... rezerva pač.

DJJja sem pozabil ja... sem ga pa že pohvalil tudi prej v seriji, kot v tej seriji.. doda on ogromno, na obeh straneh igrišča.

Sta pa večje vloge dobila tudi Green in Hardy, ki je verjetno pobral minute Hardawaya, ki se mu pač ne da igrat obrambe.

Danes ob 21:30 NYK-IND in ob 2:00 DEN-MIN... mogoče bi si želel, da bi bili ti dve tekmi obrnjeni. Torej danes dobimo še zadnja dva polfinalista/finalista.

Utk ::

MadMicka je izjavil:

Ej, zakaj OKC ni klical time-out v zadnjih treh sekundah, da bi imeli napad iz sredine? A so že pokoristili vse time-oute?

Kak napad? Zakaj pa misliš da je zgrešil zadnji prosti met?

Samael ::

GupeM je izjavil:

Zgrešil je zato, ker je precej težje organizirati napad takoj po skoku, kot pa če bi imeli OKC 5 sekund časa, za "umirjeno" podajo iz avta. Pa še možnost je obstajala, da DAL dobi skok.

Da le ni osebne, da le ni osebne :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Mislim da se hejterjem že malo hlače tresejo, da bo Dončič dobil prvi prstan...

Samael ::

Ne prehitevati no. Potem pa iz takšnih zajebantskih izjav celo dramo naredijo na prvi slab dan športnika. Gremo lepo po korakih.
Glede na prvo polovico te sezone so že dosegli in presegli vsa pričakovanja. Še nedavno nazaj se je zdelo, kot da to še ni tisto leto, kjer se bodo lahko potegovali za sam vrh, zdaj so pa praktično že nekje blizu, res fantastičen preobrat sezone. Ampak lepo po korakih.. :)
Samael != Samuel

Kurzweil ::

Utk je izjavil:

Mislim da se hejterjem že malo hlače tresejo, da bo Dončič dobil prvi prstan...


Tudi, če ga ne bo... če v konferenčnem finalu izgubi po metli DEN/MIN, bo to še vedno uspeh... sploh glede na to, ker so mnogi dejali, da jih bo OKC streznila po tem, ko so premagali LAC. Dve leti nazaj, ko je DAL igral konferenčno finale, je na poti tja premagal vodilno ekipo zahoda, to je bil PHO... tokrat OKC... seveda pa ne gre skrivati apetita, da se naredi korak naprej.

Je pa potrebno biti tudi malce realen... sploh glede zdravstvenega stanja Luke... kdorkoli pa pride v finale lige NBA, pa ga tam čaka... Boston, ki bo spočit, kot da je iz dopusta. Mogoče kratkoročno ekipa lahko pade iz ritma, kar sicer ni de facto rečeno, ampak dolgoročno pa ima ta ekipa gotovo veliko prednost. Bo pa seveda treba pridet do tja...

IL_DIAVOLO ::

Iskreno privoscim Luki in Irvingu prstan. Kako lep prizor včeraj ze ob koncu tekme in potem se na tiskovni. Imajo legitimne sanse, ce bodo takticno stali tako dobro, kot so proti OKC-ju.

Verjetno najlepse presenečenje playoffa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dope1337 ::

Lepo jih je videti taksne v PO. No, ze od zimskega prestopnega roka naprej, se ocitno gradi veliko na mostvenem duhu, katerega do takrat ni bilo zaznati v toliksni meri. Res je lepo videt, da so fantje povezani.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Samael ::

Skoki

Game 1: OKC +13
Game 2: DAL +3
Game 3: DAL +7
Game 4: DAL +2
Game 5: DAL +13
Game 6: DAL+16
Samael != Samuel
««
41 / 41
»
»»